לאתר החניכים
מזמינים אותך לצאת לשליחות
קיץ 2019

החלו המיונים לקיץ 2020

ארגון  "הקיץ של החיים בע"מ" שולח מידי שנה מאות שליחים למחנות הקיץ בארה"ב, בשיתוף פעולה מלא עם אחד האירגונים הגדולים והחזקים בארה"ב New Jersey Y Camps השיכים ל- J.C.C בארה"ב. Jewish Community Center במטרה לחזק את הזיקה של הקהילה היהודית לישראל ולהדק את הקשר שלנו עם יהדות ארה"ב.

מה זה Summer Camps?

בתרבות היהודית האמריקאית זו מסורת רבת שנים, לחלק גדול מילדי האוכלוסייה, לבלות את חופשת הקיץ במחנות הקיץ- Summer Camps. 
קיים מגוון רב של מחנות ברחבי ארה"ב: מחנות יום ומחנות לילה, מחנות פרטיים ומחנות השייכים לקהילה היהודית, מחנות דתיים, מחנות לילדים עם צרכים מיוחדים, מחנות המתמחים בתחומים ונושאים מיוחדים ועוד. 
"הקיץ של החיים בע"מ" מייצג את אחד הארגונים הגדולים השייכים לקהילה היהודית בארה"ב: New Jersey Y Camps, השייך ל- Jewish Community Center. המחנות ממוקמים בנוף קסום בלב היער, ליד אגם מים פרטי, בריכות שחיה, מגרשי טניס וכן עשרות מתקנים לפעילות הילדים. חלק מהמטרות והפילוסופיה הם: ללמד ולחנך את הילד, להגביר את הזיקה שלו ליהדות, העמקת הביטחון העצמי, לתת לילד כלים ומיומנויות לחיים, לגרום לו לחויות חיוביות, העשרה והתפתחות אישית, לקרב את הילד לטבע, לחלוק עם חברים בחדר, להסתדר בתנאים בסיסיים ללא כל הפינוק של הבית, להרחיב את מעגל החברים ולפתח קשרים חברתיים.

מחקרים הראו שמחנות הקיץ תרמו רבות לעיצוב אישיותו של הילד והיוו גורם משמעותי בחיזוק ועיצוב דמותו.

אי לכך חשוב למחנה לגייס מדריכים מקצועיים, מדריכים האוהבים ילדים, עם הרבה סבלנות המסוגלים להיות ה"אבא והאימא" של הילד למשך 8 שבועות (יש רק יום ביקור הורים אחד במהלך כל התקופה), לעבוד היטב בעבודת צוות, לגור עם הילדים (ללא פרטיות) ולדעת להסתגל למנטאליות האמריקאית ולחוקי המחנה. 

במחנות מגוון פעילויות בכל התחומים:

  • ספורט: כדורסל, כדורגל, כדורעף, טניס, בייסבול, טיפוס, חבלים, רולר-הוקי, טניס שולחן, אתלטיקה, הישרדות, חדר כושר, אירובי, מחנאות, שחיה ועוד.
  • ספורט ימי: מפרשיות קיאקים, אופנועי-ים, צלילה, דיג.
  • - אמנות: ציור, פיסול, קרמיקה, תכשיטנות, קדרות, ציור קריקטורות, תפירה, סריגה, נגרות ועוד.
  • - מגוון תחומים נוספים כגון: טיסנאות, שיגור רקטות, מחשבים, ריקוד, מוסיקה, בישול, דרמה ועוד...
  • כמובן דרושים מדריכים בכל התחומים, ולחלק מהחוגים נדרשים מדריכים מקצועיים.