לאתר החניכים
מזמינים אותך לצאת לשליחות
קיץ 2019

החלו המיונים לקיץ 2020

ארגון  "הקיץ של החיים בע"מ" שולח מידי שנה מאות שליחים למחנות הקיץ בארה"ב, בשיתוף פעולה מלא עם אחד האירגונים הגדולים והחזקים בארה"ב New Jersey Y Camps השיכים ל- J.C.C בארה"ב. Jewish Community Center במטרה לחזק את הזיקה של הקהילה היהודית לישראל ולהדק את הקשר שלנו עם יהדות ארה"ב.

הסבר כללי

במשך יותר מ-50 שנה, ארה"ב מחייבת ויזות (אשרות כניסה) למעוניינים ללמוד, לבקר או לעבוד בארה"ב.

הבקשה לוויזה מוגשת דרך השגרירות האמריקאית בישראל. בתל-אביב לכל תושבי ישראל ובירושלים רק לאלו הגרים בירושלים. קיימות כמה סוגי ויזות לפי הגדרות ממשלת ארה"ב: 

הוויזה הנפוצה היא ויזה B-1 ו- B-2 - ויזת תייר, הניתנת לישראלים בד"כ ל-10 שנים, אך האפשרות לשהות במדינה לא יותר משנה רצוף. אך בהחלטת השגרירות לאשר ויזה זו גם לתקופות קצרות יותר, וזו בהחלטה בלעדית של הפקיד בשגרירות, לפי ראות עיניו. לצעירים אחרי שרות צבאי בד"כ קשה להשיג ויזה, יש הרבה סירובים שרובם נובעים מהחשש שצעירים רבים אחרי השחרור נשארים לעבוד. 

ויזה J-1 היא ויזת חילופי תרבות. ממשלת ארה"ב מאשרת מידי שנה מכסה מוגבלת של ויזה זו עבור סטודנטים וצעירים להדריך במחנות קיץ בארה"ב או במוסדות חינוך אחרים. 
כדי לקבל ויזה זו חייבים להגיע לשגרירות עם מסמכים מארה"ב המאשרים את ההשתתפות במסגרת חילופי תרבות, טופס DS-2019 ואישור תשלום SEVIS.

כל הבקשות לוויזה J-1 שהוגשו דרכנו, כובדו ואושרו ע"י השגרירות ולא נתקלנו בסירוב!

ויזה J-1 ניתנת בד"כ עד 30 יום לאחר תום המחנה. במידה והנכם מתכננים לטייל בארה"ב תקופה ממושכת יותר, יש להוציא במקביל גם ויזת תייר B-1 ו- B-2 . כדי לבקש גם ויזת תייר B-1 B-2 יש לתאם ראיון נוסף בשגרירות האמריקאית .

טיפים לשינוי תוקפה של הוויזה לאחר תקופת המחנה:
שימו לב! לאחר המחנה ישנה אפשרות להאריך את השהות אל מעבר לתאריך הנקוב בוויזה, אך יש מספר חוקים פשוטים וטפסים שיש לבצע. להלן ההסבר: סוגי הוויזות הרלוונטיים: ישנם עשרות סוגי וויזות (אשרות כניסה) לארה"ב. במסגרת העבודה במחנה קיבלתם וויזת J1 - וויזת חילוף תרבויות (תקפה 30 יום לאחר תום המחנה). בנוסף ישנה וויזת - B1 - וויזת תייר רגילה, שבד"כ תקפה ל10 שנים מיום הנפקתה (ללא שהות רצופה של יותר מ3-6 חודשים בארה"ב). תוקף הויזת J1 שקבלת במסגרת "חילופי תרבויות" תקפה עד חודש אחרי התאריך הנקוב עליה. במידה ותקופה זו מספיקה לכם - אין צורך להאריך. שימו לב! במידה והנכם יוצאים מארה"ב (דרום אמריקה - לדוגמא) ולאחר הטיול טסים חזרה לישראל דרך ארה"ב - יש צורך בוויזה תקפה גם בשביל ה"קונקשן" בארה"ב בדרך לארץ! טופס חשוב נוסף הוא ה-I-94, אתם מקבלים את חלקו של הטופס (זה שמילאתם בכניסה לארה"ב) בד"כ משודך לדרכונכם. יש לשמור עליו, ועל העתק ממנו (ע"פ טופס זה ניתן לראות מתי נכנסתם לארה"ב). במידה ותרצו להאריך את שהותכם - ואין ברשותכם וויזה מסוג B1: עליכם להגיש בקשה לשינוי סטאטוס השהייה שלכם בארה"ב - לסטאטוס של תייר (או במילים אחרות - להחליף את הJ1 לB1). שינוי זה מתבצע באינטרנט -באתר של ה- Home Land Security. לאחר מילוי הטפסים (I-539) - יש לשלם 300$ תקבלו אישור זמני כי "עובדים על הבקשה שלכם" - in process - כל עוד עובדים על הבקשה - השהות שלכם בארה"ב הינה חוקית. לאחר כחודש-חודשיים - תקבלו תשובה לבקשתכם. בד"כ מקבלים הארכה ל3-6 חודשים. יש לשמור על הטופס שקיבלתם בצמוד לדרכון והוויזה (הישנה) בכדי להוכיח את חוקיות שהותכם בארה"ב. במידה ויש לכם B1 שימו לב! עדיין יש צורך לעשות שינוי סטאטוס! לפניכם 2 אפשרויות: 1) לצאת מארה"ב עם הויזת J1 הישנה (חילוף תרבויות), ובכניסה חזרה - להציג את וויזת ה- B1 (תייר) ולהיכנס מחדש בסטאטוס של תייר. שימו לב! היציאה בגבול מפלי הניאגרה ללילה אחד - אינה נחשבת, כי בד"כ לא מחתימים שם את הדרכון ביציאה מארה"ב. 2) במידה ואתם מעדיפים להימנע מהטרטור של יציאה וכניסה מחדש - ניתן לבצע את אותו תהליך של שינוי סטאטוס המוסבר בסעיף הקודם (כמו לאלו שאין ברשותם וויזת B1 בכלל) באותה עלות של 300$. חשוב מאד לבצע את תהליך זה לפני פקיעת התוקף של הוויזה! לא לחלום, ולמצוא את עצמכם לא חוקיים בארה"ב! שימו לב! אנו מנסים לסייע לכם בבירוקרטיה של ההגירה והשהות בארה"ב. חוקים אלו משתנים מעת לעת, ואיננו מתחייבים על כל האמור בדף זה. אנא בדקו בעצמכם את כל התהליכים שהנכם מבצעים. האחריות היא עליכם בלבד!

 

כתבה מידיעות אחרונות (לחץ לצפייה בגודל מלא).

SCAN_DOC